özçınar Marble

1984 yılında kurulan şirketimiz Özçınar Elektrik Madencilik, sahibi olduğu 7 adet mermer ocağı ile 365 gün blok, plaka ve ebatlı ürün şeklinde doğal taşlar üretirken bunun yanı sıra çok geniş bir yelpazede her cins ve boyutlarda elektrik panoları üreten işletmesi ile birçok sektöre kaliteli ürünler sunmaktadır.

13500 m² kapalı ve 13000 m² açık alana sahip işletmesinde, 350 kişilik uzman bir kadro ve makina parkuru ile yıllık 75 bin m³ blok, 150 bin m² plaka ve 300 bin m² ebatlı ürün kapasitesine sahiptir. Ürünlerinin çok büyük bir kısmını yurt dışına ihraç ederek ülkemiz istihdamına ve dış borcumuzun azalmasına oldukça önemli bir katkıda bulunmaktan gurur duymaktadır.

Alanında uzman olan kadromuzla ileri teknolojiyide kullanarak doğamıza ve geleceğimize duyarlı bir bilinçle, doğal taşlara günümüz zevk ve trendlerine uygun şekiller veriyoruz. Her tür zevke hitap edecek şekilde ürettiğimiz ürünlerimizi; Ottoman, Burdur Beji, Light Emprador, Muğla Beyazı ve Travertenden blok, plaka ve ebatlı ürünler olarak sıralayabiliriz.

Alamet-i Farikamız, bir marka olan doğal taşımız ve sunduğumuz hizmet kalitesi bizi diğer firmalardan farklı kılan ve sektörde öncü olmamızı sağlayan en önemli özelliğimizdir.

İlk defa 1999 yılında ihracata başlayıp emin adımlarla ilerleyen şirketimiz; önce doğal taşımızın patentini oluşturmuş ardından da yurt dışındaki fuarlara katılarak sektördeki pazar payını arttırmayı başarmıştır.

Doğal zenginliği yaşamak ve yaşatmak isteyenler için doğal taşlara şekil vermeye devam eden Özçınar Elektrik Madencilik, yeni sektörlere yatırım yapmaktan da geri durmuyor. Çağımızın ve gelecek zamanların da en kritik ihtiyacı olan ve her geçen dün daha fazlasına ihtiyaç duyulan, uğruna savaşların bile verildiği Enerji Sektöründe yatırımları devam etmektedir.

Bunun yanı sıra hızla büyümeye devam eden ve beraberindeki birçok sektörü de canlandıran ekonominin lokomotifi konumundaki inşaat sektörüne yapacağımız yatırımlar ile büyüme ivmemizi sürdürme vizyonumuz; hizmet ve ürün kalitesinden asla taviz vermeyen şirket misyonumuz ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.